1. Dzisiaj przeżywamy kolejną Niedzielę Biblijną, rozpoczynająca Tydzień Biblijny – czas pogłębionej refleksji nad Słowem Bożym w życiu i misji Kościoła. W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

Tydzień Biblijny ma na celu przybliżenie Biblii i uświadomienie jej roli w naszym życiu. Pismo Święte pomaga zgłębić wiarę, a czytanie go w rodzinie i wspólnocie pomaga w budowaniu bliskości. Wykorzystajmy ten czas w naszych rodzinach, aby sięgnąć po Pismo Święte, najlepiej codziennie przeczytać i rozważyć choćby krótki fragment. 

2.  Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższą środę o godz. 16.00 a do Generalnej Komunii Świętej we wtorek o godz. 16.00. 

3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda  w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych napisał: Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji. Dlatego teraz powstańmy i odmówmy Pod Twoją obronę…