1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski, który jest okazją do podziękowania Bogu za osobę św. Jana Pawła II. W tym dniu chcemy wspomóc ” żywy pomnik ku jego czci, dlatego zbieramy w całej Polsce ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Ofiary można składać do skarbony znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła oraz do skarbonek trzymanych przez młodzież przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za dobre serce. Jutro   16 października przypada kolejna 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Serdecznie zapraszamy dziś o godz .  17.30 na różaniec papieski, a potem na Mszę i po  niej na KONCERT POLSKICH  MUZYKÓW POŚWIĘCONY  ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II – MUZYCZNA MODLITWA. Na koniec koncertu zapalimy przy pomniku św. Jana Pawła II znicze i zaśpiewamy wspólnie ” Barkę”. 

2 . Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Generalną Komunią Świętą. Także za tydzień na Wieczorną Mszę Świętą i na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

3. Każdego dnia w naszym kościele o godz. 17.30 sprawowane jest nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy wszystkich gorąco do tej wspólnej modlitwy. 

4. W kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku od godz.  16.00 do 17.00 przyjmujemy  zapisy na przypominki roczne za naszych zmarłych i intencje mszalne na następny rok.

5. W środę przypada Święto św. Łukasza patrona Służby Zdrowia. W tym roku wraz z księdzem Biskupem Szymonem będziemy obchodzić Diecezjalne Uroczystości z delegacjami z całej Diecezji w naszym kościele. Zapraszamy na Różaniec w intencji Służby Zdrowia o godz. 17.15 i na Mszę świętą o godz. 18.00.