Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa. Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku † Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita. Biskup Płocki zarządza w Diecezji Płockiej zbiórkę ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc Słowenii. Zbiórka ta odbędzie się 15 sierpnia br., po każdej Mszy św., do skarbony pod chórem.

2. Wójt Gminy Sierpc, uprzejmie informuje mieszkańców gminy, iż odbiór artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących odbędzie się w Dziembakowie 17 sierpnia  (w czwartek) o godz. 12.00 dla miejscowości Stefankowo i Gorzewo.

3. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem Osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania po covid 19. Odbędą się 18 sierpnia w piątek w ambulansie przed kościołem. Badania są płatne. Szczegóły w gablocie parafialnej.

5. Od 6  sierpnia gromadzimy się o godz. 20.30 w naszym kościele na Apelach Jasnogórskich, aby łączyć się duchowo z pielgrzymami wędrującymi do narodowego sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Dlatego zapraszamy wszystkich na wieczorną modlitwę apelową dziś o 20.30 na Różaniec Fatimski, po nim Apel i procesja wokół kościoła ze świecami. . Natomiast jutro 14 sierpnia zapraszamy do naszego kościoła na godz. 18.30 skąd wyruszymy w pielgrzymce do naszego Sierpeckiego Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy świętej wigilijnej .

6. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 10.30;  oraz 18.00. Na każdej Mszy świętej zgodnie z tradycją odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Nie będzie Sumy o godz. 12.00 gdyż udamy się wtedy na mszę Odpustową do Klasztoru.  Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej –  zaprasza na wspólną modlitwę 14 sierpnia od godz. 19.30 oraz na Sumę 15 sierpnia na godz. 12.00. 

7. W najbliższą środę 16-go sierpnia, przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Dzień Eucharystyczny rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 7.00, a zakończymy, po całonocnej adoracji w czwartek, poranną Eucharystią. Plan dostępny jest w internecie, gablocie oraz na ulotkach wyłożonych na bocznych ołtarzach i przy głównym wyjściu z kościoła. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w wybranych punktach. 
8. W dniach 19- 22 października chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Wiednia.  Chętnych proszę o kontakt po każdej Mszy ze mną.

9. W najbliższą sobotę o godz. 7:30 z parkingu przy sklepie „U Leszka” wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Lichenia.  

10. Dziś obchodzimy odpust ku czci Św. Maksymiliana Kolbego. Na Mszach o godz. 9.00 i 10.30 będzie śpiewał zespół Wojciech Bardowski z Magdaleną Tunkiewicz i Arletą Lemańską wraz z muzykami. Po tych mszach będzie koncert ku czci Maksymiliana Kolbego. Sumę o godz. 12.00 odprawi ks. kanonik Łukasz Nowak dyrektor Leonianum w Sikorzu i wygłosi kazanie na każdej Mszy Świętej. Po Mszach o 7.00 , 12.00 i 18.00 będzie można ucałować relikwie św. Maksymiliana.