1.  W najbliższą środę rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione  o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym ważnym znaku rozpoczęcia Wielkiego Postu. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ale także ograniczenie  przez dorosłych ilości pokarmu do jednego  posiłku do syta , a pozostałe w ilościach ograniczonych. Znajdźmy czas na dobre przeżycie naszego Wielkiego Postu.

2.  W każdy piątek wielkiego postu o godz. 17.00 będzie odprawiana w naszym kościele Droga Krzyżowa, zaś w każdą niedzielę o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej – tradycyjnie – będą przeznaczone na zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa. 

3. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, a w sposób szczególny liczymy na dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Zapraszamy także serdecznie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. 

4.  Przy Ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia trudu abstynencji na Wielki Post w konkretnej intencji i wpisania się do tej księgi. 

5. Jest do nabycia w zakrystii miesięcznik Rycerz Niepokalanej. Zachęcamy do nabycia.