1.  W najbliższą środę rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione  o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym ważnym znaku rozpoczęcia Wielkiego Postu. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ale także ograniczenie  przez dorosłych ilości pokarmu do jednego  posiłku do syta , a pozostałe w ilościach ograniczonych. 

2. W każdy piątek wielkiego postu o godz. 17.00 będzie odprawiana w naszym kościele Droga Krzyżowa, zaś w każdą niedzielę o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej – tradycyjnie – będą przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do grobu Pana Jezusa. 

3. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, a w sposób szczególny liczymy na dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Zapraszamy także serdecznie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. 

4. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Za tydzień  po Mszy św. o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się  do Generalnej  Komunii Świętej.

6. Przed Ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia zobowiązania  nie picia alkoholu na Wielki Post w konkretnej intencji.

7. Ogłoszenie Abpa Stanisława Gądeckiego ” Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy św. w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom na Ukrainie. W naszym kościele po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiary w skarbonie przy wyjściu z kościoła.