1. W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Świętego Krzysztofa patrona kierowców. Na każdej Mszy Świętej modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i użytkowników drogi. Po każdej Mszy Świętej święcimy wszelkie pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji przekażemy na zakup samochodu dla misjonarzy. Do skarbony pod chórem można też złożyć ofiarę dla misjonarzy. Za ofiarne serca gorąco dziękujemy. Po zakończonej Eucharystii pojazdami  wjeżdżamy od ulicy Płockiej a wyjeżdżamy po poświęceniu  na ulicę Piastowską. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą do  św. Krzysztofa.

2. W tym tygodniu w  dniach 28- 29 lipca w parafii klasztornej odbędzie się modlitewny szturm do nieba : 24 godziny Męki Pańskiej. Rozpoczęcie w piątek 28 lipca Mszą Świętą o godz. 15.00. Zakończenie w sobotę 29 lipca  Mszą Świętą o godz. 17.00 na  Placu Koronacyjnym. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do udziału. 

3. 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Każdego dnia pielgrzymki będziemy gromadzić się w naszym kościele na Apelu Maryjnym, by duchowo pielgrzymować do Częstochowy.  Już dziś można się zapisywać na duchową pielgrzymkę w zakrystii oraz w kancelarii w tygodniu. 

4 .W przyszłą niedzielę będziemy gościli Zespół muzyczny z Ukrainy TaRuta. Zespół pomaga w sierocińcu w Tarnopolu. Będą rozprowadzali płyty i pamiątki. Proszą także o słodycze, jedzenie, przybory szkolne, pieluchy i chemię dla dzieci i młodzieży. Będzie można to przynosić w tygodniu do kancelarii, bądź za tydzień bezpośrednio do naszych gości po każdej Mszy Świętej.– Zachęcamy do wsparcia .

 5 .Nasz wikariusz  ks. Kamil Kozakowski obchodził niedawno swoje imieniny. W przyszłą niedzielę na sumie pomodlimy się za solenizanta i uroczyście złożymy mu życzenia.