XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021

1. W dniu dzisiejszym przypada święto Świętego Krzysztofa patrona kierowców. Na każdej Mszy Świętej modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i użytkowników drogi. Po każdej Mszy Świętej święcimy wszelkie pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji przekażemy na zakup samochodu dla misjonarzy. Do skarbony pod chórem można też złożyć ofiarę dla misjonarzy. Za ofiarne serca gorąco dziękujemy. Po zakończonej Eucharystii pojazdami  wjeżdżamy od ulicy Płockiej a wyjeżdżamy po poświęceniu  na ulicę Piastowską. Każdy kierowca otrzyma obrazek św. Krzysztofa.

2. W tym tygodniu w  dniach 30- 31 lipca w parafii klasztornej odbędzie się modlitewny szturm do nieba : 24 godziny Męki Pańskiej. Rozpoczęcie w piątek 30 lipca Mszą Świętą o godz. 15.00. Zakończenie w sobotę 31 lipca  Mszą Świętą o godz. 17.00.Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do udziału.

3. Od 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Każdego dnia pielgrzymki będziemy gromadzić się w naszym kościele na Apelu Maryjnym, by duchowo pielgrzymować do Częstochowy.  Zapisy dla Pielgrzymów Duchowych po każdej Mszy Świętej.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja po mszy o godz. 7.00 i procesja wokół kościoła na sumie. Zapraszamy.