Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu

Ogłoszenia parafialne

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA,
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
22 listopada 2020

1. Przeżywamy dziś w kościele Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Bogu Wszechmocnemu ofiarujmy wszystkie trudne sprawy naszych rodzin, Naszej Ojczyzny i Całego Świata.

2. Ksiądz proboszcz już od wtorku zgodnie z poleceniem Sanepidu będzie sprawował Msze Święte rano i wieczorem w kościele w łączności z księżmi  Kościoła Szkolnego  odbywającymi kwarantannę do 30 listopada. Księża dziękują za modlitwy w ich intencjach i także modlą się za swoich parafian i sympatyków. 

3. Od dziś prowadzimy sprzedaż świec Bożonarodzeniowych w cenie 6 zl za świecę małą i 12 zl za świecę dużą. Na Wigilię zapaloną świecę stawiamy przy pustym miejscu – jako symbol dla  kochanej osoby. Po wieczerzy Wigilijnej zanosimy tę święcę na grób osoby bliskiej. Dziękujemy za zakup świec- ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym. 

4. Dziś na każdej Mszy Świętej święcimy  opłatki, które  będzie rozprowadzał pan Ryszard Mariański nasz wieloletni organista. Z Racji na panującą pandemię Pan Organista nie może nawiedzać naszych domów, dlatego zaprasza każdego dnia po mszach wieczornych, także i w niedzielę do nabywania opłatków u niego osobiście pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Organisty w naszej Parafii. Powstańmy; 

Panie Boże, Ty sprawiłeś, że ta święta noc, kiedy wspominamy pamiątkę Wcielenia Twojego Syna dla naszego zbawienia, zajaśniała blaskiem Twej światłości. Spraw, abyśmy, opromienieni tym blaskiem, z otwartym sercem przyjęli Jezusa jako naszego Odkupiciela. Pobłogosław nas i te opłatki, którymi się podzielimy na znak miłości i przebaczenia. 

Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia. Amen