Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu

Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021

LIST BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY DO OJCÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

Szanowni Panowie, Drodzy Ojcowie!

         Wigilia uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 23 czerwca – jest w Polsce także Dniem Ojca. Tegoroczne świętowanie ma szczególny wymiar, obchodzimy bowiem Rok Rodziny , a także Rok św. Józefa, ziemskiego Ojca Pana Jezusa. Jest to wspaniała okazja, by raz jeszcze wyrazić wdzięczność wszystkim naszym Kochanym Ojcom, którzy z cierpliwością i oddaniem pełnią powierzoną im przez Boga misję. Papież Franciszek zauważa: „Ojciec, z jasną i szczęśliwą tożsamością męską, który z kolei na swoim odcinku łączy miłość i akceptację żony, jest równie konieczny jak jej macierzyńska troska” . W naszych sercach nosimy także tych Ojców, którzy zakończyli ziemską pielgrzymkę. Przecież to właśnie nasi Ojcowie nauczyli wielu z nas historii Polski i dziejów naszych rodzin, pokazali, jak być zaradnymi w skomplikowanym świecie, jak jeździć na rowerze, łowić ryby, grać w piłkę i cieszyć się z kibicowania polskim sportowcom.

         Zwracamy się dziś przez wstawiennictwo św. Józefa do naszego najlepszego Ojca w niebie, aby pomógł wszystkim Ojcom w wypełnianiu ich misji, a także by poruszył serca wielu chłopców do fascynacji ojcostwem. Papież Franciszek przypomina wiele razy, że nasze społeczeństwo jest czasem określane „społeczeństwem bez ojców”. Nierzadko kwestionuje się męskość, wypacza postać ojca, a nawet promuje postawy despotyzmu. „Ojcowie są niekiedy  tak bardzo skoncentrowani na sobie i na swojej pracy, a czasami także na własnej samorealizacji, że zapominają nawet o rodzinie. I zostawiają dzieci i młodzież same” . Niech Bóg obdarzy każde małżeństwo i rodzinę takimi Mężami i Ojcami, którzy będą zawsze blisko swoich żon, by dzielić z nimi radości i trudy rodzicielstwa. Niech polscy Ojcowie nigdy nie przestaną czuć, że są potrzebni swoim dzieciom, by ich prowadzić za rękę przez świat.

                   Niech św. Józef uprosi nam u Boga także ojców duchownych, by nigdy  nie zabrakło mężczyzn, którzy z oddaniem, twórczą odwagą i autentyczną radością będą pełnili posługę kapłańskiego, ojcowskiego towarzyszenia wiernym w parafiach, w konfesjonałach i posłudze sakramentalnej.

         Wszystkim Drogim Ojcom z serca błogosławię, przyzywając orędownictwa Opiekuna Jezusa: „O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła” .

Wasz Biskup Piotr

1. W dniach 2, 3 i 4 sierpnia tego roku chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Wilna. W zakrystii można odebrać plan wyjazdu.
Zapisy u ks. Proboszcza. Koszt pielgrzymki to ok. 770 zł.

2. W ostatnim czasie Księża Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu Dyspensy – udzielonej na czas pandemii – od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Dlatego od dzisiejszej Niedzieli dla osób wierzących powraca obowiązek cotygodniowego uczestniczenia w Eucharystii w świątyni. Gorąco więc wszystkich drogich parafian i gości zapraszamy na niedzielne Msze o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. 

3. Wójt Gminy Sierpc, uprzejmie informuje mieszkańców gminy, iż odbiór artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących odbędzie się w Dziembakowie 24 czerwca (w czwartek) o godz. 12.00 dla miejscowości Stefankowo i Gorzewo.

4. W najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Uroczysta Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci Naszej Parafii, nauczycieli, pracowników szkoły
a także rodziców do wspólnej modlitwy.