1. 6 sierpnia wyruszy z Płocka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy serdecznie do udziału w niej. Zapisy można dokonywać w kancelarii parafialnej. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. Zapisy na pielgrzymkę duchową w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Duchowi pielgrzymi otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik.

2. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu dwie indywidualne ofiary na Festyn Maksymiliański, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową w zakupie nagród na loterię i w organizacji festynu. Liczymy na wspaniałomyślność i życzliwość, zarówno firm i instytucji naszego miasta, jak i osób prywatnych. Wszystkim już dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy.
3. Przypominamy, że w okresie letnim, do niedzieli 9 września włącznie, niedzielna Msza święta wieczorna jest odprawiana w naszym kościele o godz. 20.00, zamiast o godz. 18.00.
4. W dniach od 20 do 22 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia i Zakopanego. Koszt wyjazdu: 420 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
5. Jutro - jak każdego 16 dnia miesiąca - będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą o godz. 18.00 i po niej na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II oraz ucałowanie Jego relikwii.
6. W lipcu i sierpniu - z racji urlopów księży - spowiedź odbywa się głównie przed Mszami świętymi, a nie podczas nich. Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy.
7. Dziękujemy serdecznie za złożoną w minionym tygodniu jedną indywidualną ofiarę na kościół.
8. W zakrystii jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego". Jest także wakacyjny numer „Rycerza Niepokalanej”.