1. Dzień Papieski, jaki dzisiaj przeżywamy, jest okazją, aby nie tylko dziękować Bogu za osobę św. Jana Pawła II, ale także wielkodusznie wspomóc „żywy pomnik” ku jego czci. Właśnie dzisiaj zbieramy w całej Polsce ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla udolnionych dzieci i młodzieży pochodzących z niezamożnych rodzin. Tę inicjatywę sam Jan Paweł II określił jako dzieło najbliższe jego sercu. Dzięki naszym ofiarom wielu młodych będzie mogło realizować swoje edukacyjne marzenia. Ofiary można składać do skarbony znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła oraz do skarbonek trzymanych przez ministrantów przy wyjściach z kościoła. Dziękujemy serdecznie wszystkim za złożone na ten cel ofiary - „Bóg zapłać”.
2. Dzisiaj przypada dzień fatimski. Zapraszamy więc na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono różańcem o godz. 17.30. Następnie zostanie odprawiona Msza święta i po niej przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji wokół kościoła. Uprzejmie prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
3. W dniu jutrzejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najlepsze życzenia i upraszamy Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej pracy.
4. Nabożeństwa rożańcowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W najbliższą sobotę zaś z powodu ślubu różaniec odmówimy po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
5. W środę 16 października przypadnie 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Sedecznie zapraszamy w tym dniu na godz. 17.30 na różaniec papieski, aby dziękować Boga za dar osoby św. Jana Pawła II.
6. W sobotę 19 października przypada 35 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy więc w tym dniu na godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po Mszy świętej organizujemy wyjazd na tamę do Włocławka, miejsca śmierci ks. Jerzego, aby modlić się na różańcu i wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i prześladowanych chrześcijan. Koszt wyjazdu na tamę wynosi 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
7. W sobotę 19 października Hufiec ZHP w Sierpcu zaprasza na Mszę świętą o godz. 13.00 z okazji ich święta i przekazania nowego sztandaru.
8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020. Przyjmujemy także imiona i nazwiska zmarłych na nową listę rocznych modlitw zwanych „wypominkami”.
9. Zapraszamy już dzisiaj do udziału w III Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek 29 października. Rozpoczynamy o godz. 13.00 zawiązaniem wspólnoty w naszym kościele, a następnie udamy się w uroczystym korowodzie ulicami Sierpca do kościoła farnego. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Przewidziane są również inne konkursy, a w nich atrakcyjne nagrody. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dobra zabawa gwarantowana.
10. Dziękujemy Państwu Zofii i Michałowi Kosiorek za przekazany do naszego kościoła piękny ornat. „Bóg zapłać”.
11. Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaprasza na film dokumentalny pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Seanse: 16 października o godz. 17.00; 17 października o godz. 17.00 i 20 października o godz. 20.00. Serdecznie polecamy.