1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne odprawiane w naszym kościele. W każdy piątek o godz. 17.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa, zaś w każdą niedzielę o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i odnowienia przyrzeczeń chrztu zobowiązane są do udzialu w co najmniej trzech nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej.
2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka dzień 23 lutego 2018 r. jest w całej Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W tej intencji będziemy modlić się w naszym kościele podczas najbliższej Drogi Krzyżowj. Serdecznie zapraszamy.
3. Rekolekcje wiekopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 11 - 13 marca. Już dzisiaj serdecznie prosimy wszystkich o zaplanowanie sobie tych rekolekcyjnych dni i serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nich.
4. Wzorem lat ubiegłych w Wielkim Poście trwa akcja charytatywna pt. „Skarbonka Miłosierdzia”. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych - rezygnując z jakichś przyjemności - do specjalnie przygotowanych na ten cel skarbonek. Zostaną one następnie zebrane w I niedzielę po Wielkanocy - w Niedzielę Miłosierdza i będą przesłane do Caritasu z przeznaczeniem na pomoc chorym i starszym. Skarbonki są do pobrania przy głównym wyjściu - na stoliku pod chórem lub w zakrystii. Zachęcamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę ogólnopolską akcję „Jałmużny Wielkopostnej”.
5. We współpracy z Parafią Farną 10 marca (sobota) organizujemy wyjazd do Czerwińska nad Wisłą na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 12.30, o 14.00 możliwość zwiedzania, o 15.00 Msza św., 16.00 Misterium. W tym roku nowa oprawa muzyczna oraz dodatkowe akcenty patriotyczne związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł (w cenie zawarte jest zwiedzanie z przewodnikiem, parking, przejazd autokarem, udział w Misterium). Więcej informacji i zapisy u Ks. Mateusza i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
6. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy nabyli zdrapki wielkopostne i złożyli przy tej okazji ofiary na wakacyjny wyjazd w góry naszych ministrantów i scholi. Łączna kwota zebranych ofiar na ten cel wyniosła 1.514,16 zł. Serdecznie wszystkim dziękujemy.
7. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu” są bardzo ciekawe artykuły o św. ojcu Pio, który w tegorocznym Wielkim Poście jest naszym duchowym przewodnikiem. Zachęcamy do lektury.