1. W najbliższy czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne - czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Zostanie odprawiona bez bezpośredniego udziału wiernych. Wszystkich serdecznie zapraszamy natomiast do udziału w niej poprzez nasz parafialny facebook.
2. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Także bez udziału wiernych. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy poprzez nasz profil facebookowy. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
3. W Wielką Sobotę adoracja przy symbolicznym Grobie Pańskim od godz. 10.00 do 13.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00. Pamiętajmy jednak, że w kościele może być jednocześnie nie więcej niż 5 osób. Nie odbywa się w tym roku święcenie pokarmów. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w poranek wielkanocny, tuż przed śniadaniem, w swoich domach. Tekst błogosławieństwa znajduje sią na naszym parafialnym facebooku wraz z możliwością jego wydrukowania.
4. Święta Wielkanocne rozpoczniemy Wigilią Paschalną. Msza Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca, jest najważniejszą Eucharystią w całym roku liturgicznym. To właśnie podczas Wigilii Paschalnej po raz pierwszy śpiewamy uroczyste „Alleluja” i zaczynamy świętować Zmartwychwstanie Pańskie. W naszym kościele Wigilia Paschalna rozpocznie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w niej poprzez nasz facebook, bowiem nie przewidziane jest bezpośrednie uczestnictwo wiernych.
5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
6. Przypominamy, że Biskup Płocki Piotr Libera udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy także, że przez nieobecność w liturgiach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej nie popełnia się grzechu.
7. W tym roku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie odbędzie się procesja rezurekcyjna. Zamiast niej po Mszy świętej o godz. 7.00 zostanie udzielone wszystkim parafianom i mieszkańcom Sierpca błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed główną bramą naszego kościoła.
8. Zachęcamy, aby spowiedź wielkanocną odłożyć na czas po ustaniu stanu epidemii. Przypominamy, że spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca 2020 roku. Przypominamy o praktyce żalu doskonałego. Polega on na tym, że wierzący znajdując się w niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego wyraża własnymi słowami prośbę o przebaczenie. I uzyskuje przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych. Jednocześnie prośbie tej musi towarzyszyć stanowcze postanowienie, aby jak tylko to będzie możliwe przystąpić do spowiedzi sakramentalnej. Zachęcamy również do praktyki komunii duchowej. Więcej informacji o komunii duchowej znajdziemy na naszym profilu facebookowym.
9. Dziękujemy za ofiary na kościół, które wpłynęły na konto bankowe parafii w minionym tygodniu. Serdeczne „Bóg zapłać”.
10. Intencje mszalne znajdują się w gablocie, na stronie internetowej i facebooku parafii. Przypominamy, że w kościele nie może przebywać więcej niż pięć osób, dlatego do udziału w Mszach świętych zapraszamy tylko osoby zamawiające intencje, a dokładnie jednego przedstawiciela rodziny.
11. Życzymy wszystkim ufności w Boże Miłosiedzie, dużo zdrowia i nadziei. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!