1. Jutro pół godziny przed Mszą świętą, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 18.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
2. Spowiedź rekolekcyjna: w poniedziałek i wtorek - pół godziny przed wszystkimi Mszami świętymi i podczas nich. We wtorek o godz. 11.30 - Msza święta dla chorych i starszych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła udamy się z posługą sakramentalną do ich domów w piątek 15 grudnia, od godz. 10.00. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
4. Ofiary zbierane na tacę we wtorek - w ostatnim dniu rekolekcji - będą przeznaczone tradycyjnie dla Ojca Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za prowadzenie rekolekcji.
5. Roraty ku czci Matki Bożej odprawiamy: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. W dni rekolekcyjne roraty - o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
6. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć materialnie ten szlachetny cel, to prosimy o złożenie ofiary do puszki znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać”.
7. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy już zakupili świece na wigilijny stół. Dziękujemy za ich wrażliwość na potrzeby innych. Świece można nabywać po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.
8. W najbliższy piątek 15 grudnia, o godz. 18.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla naszych grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca, Legionu Maryi i Lektorów.
9. W sobotę 16 grudnia, o godz. 10.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholki. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.
10. W niedzielę 17 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się świąteczne spotkanie dla Rady Parafialnej. Wszystkich jej członków serdecznie zapraszamy.
11. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia okazujemy sobie wiele miłości i dobra. Nasza wspólnota parafialna też chce dzielić się dobrem i miłością z potrzebującymi. Dlatego w najbliższą niedzielę 17 grudnia po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii będzie śpiewać piękne polskie kolędy. Wprowadzą nas one w bezpośrednie przygotowanie do Świąt. Ale chcemy, aby adwentowa niedziela radości była także okazją do dzielenia się radością z innymi. Dlatego podczas koncertu kolęd będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Płocku. Za zebrane pieniądze zakupimy świąteczne prezenty dla nich. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną akcję.
12. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Własnoręcznie wykonane ozdoby prosimy przekazać do najbliższej niedzieli 17 grudnia włącznie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Nagrodzone prace ozdobią jedną z choinek przy złóbku w naszym kościele. Do udziału w konkursie serdecznie zaprszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
13. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
14. W dniach rekolekcyjnych kancelaria parafialna będzie nieczynna.
15. Jutro i we wtorek nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
16. Stowarzyszenie Senior z werwą zawiadamia, że w dniach 12 i 13 grudnia (wtorek i środa) będzie wydawana żywność na podstawie skierowań MOPS-u w magazynie przy ul. Narutowicza 27, w godzinach od 8.00 do 12.00. Odbiór żywności z dowodem osobistym.