1. W najbliższy czwartek - na zakończenie oktawy Bożego Ciała - po Mszy świętej o godz. 18.00 odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Odbędzie się również błogosławieństwo wianków i kwiatów. Zapraszamy!

2. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tego też powodu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W piątek 23 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta z okazji zakonczenia roku szkolnego. Zapraszamy serdecznie Dyrekcje naszych szkół, Nauczycieli i Uczniów oraz Rodziców. Będziemy dziękować Panu Bogu za całoroczną pomoc w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.
4. Na początku roku szkolnego był ogłoszony konkurs na najgorliwszych uczestników Mszy świętych niedzielnych. Dzieci przez cały rok otrzymywały pamiątkowe obrazki. Uprzejmie teraz prosimy, aby przekazały je w tym tygodniu (do czwartku włącznie) do pań katechetek albo bezpośrednio do księży. W niedzielę 02 lipca po Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną rozdane nagrody dla najgorliwszych uczestników niedzielnych Mszy świętych.
5. Spotkanie dla dzieci i ich rodziców oraz młodzieży z naszej parafii wyjeżdżających w wakacje w góry odbędzie się w najbliższy czwartek 22 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
6. W najbliższą niedzielę 25 czerwca, po kazdej Mszy świętej, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, wyjeżdżających w wakacje w góry. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. Niech to będzie wyraz naszego podziękowania za ich całoroczną posługę jako ministrantów i członków scholi oraz za ich zaangażowanie dla naszej parafii.
7. Informujemy, że tegoroczny VI Festyn Maksymiliański odbędzie się w niedzielę 10 września. Podobnie jak w latach ubiegłych przewidziana jest loteria fantowa, koncerty zespołów muzycznych, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży oraz stoiska kulinarne. Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc finansową w zakupie nagród loteryjnych oraz pomoc materialną w przygotowaniu stoisk kulinarnych. Liczymy - podobnie jak w latach ubiegłych - na wspaniałomyślność i życzliwość, zarówno instytucji i firm naszego miasta, jak i osób prywatnych. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj mówimy serdeczne „Bóg zapłać”!
8. Informujemy, że w okresie letnim, tzn. od niedzieli 2 lipca do niedzieli 10 września włącznie niedzielna Msza wieczorna będzie odprawiana w naszym kościele o godz. 20.00, zamiast o godz. 18.00.
9. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”. W dzisiejszym „Małym Gościu” - jako bezpłatny dodatek - jest „Wyjątkowy Osioł”, czyli najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”. Polecamy!