1. 77 lat temu, 14 sierpnia 1941 r. w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz zmarł męczeńską śmiercią Patron naszej Parafii - św. Maksymilian Kolbe. W kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Maksymiliana 14 sierpnia. W naszej parafii zaś odpust ku czci Naszego Patrona obchodzić będziemy w niedzielę 9 września wraz z kolejną rocznicą powstania naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. Dziękujemy serdecznie za przekazanie w minionym tygodniu siedem ofiar na Festyn Maksymiliański Liczmy dalej na wspaniałomyślność i życzliwość, zarówno firm i instytucji naszego miasta, jak i osób prywatnych.
3. Zapraszamy w dniu jutrzejszym na godz. 20.45 na nabożeństwo fatimskie. Zostanie ono połączone z Apelem Jasnogórskim. Uprzejmie prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Wieczorna procesja właśnie ze świecami i figurą Matki Bożej Fatimskiej ma nam przypomnieć Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Matki Bożej trojgu dzieciom. Zapraszamy.
4. W środę przypada Uroczystość Wniebowziecia NMP i odpust w parafii klasztornej. W związku z tym w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 oraz w szpitalu o godz. 10.15. Na każdej Mszy świętej w kościele odbędzie się błogosławienie ziół i kwiatów.
5. W najbliższy czwartek - jak każdego 16 dnia miesiąca - modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie po Mszy świętej na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
6. Informacja dla pielgrzymów wyjeżdżających w poniedziałek 20 sierpnia na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia i Zakopanego: wyjazd z Sierpca o godz. 1.30 (w nocy) sprzed Biblioteki przy ul. Płockiej 30.
7. Przypominamy, że w okresie letnim niedzielna Msza święta wieczorna jest odprawiana w naszym kościele o godz. 20.00, zamiast o godz. 18.00.
8. Ofiary zbierane na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Serdecznie „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
9. W zakrystii jest do nabycia nowy numer "Gościa Niedzielnego".