1. Szczegółowy plan rekolekcji w dniu jutrzejszym przedstawia się następująco:
godz. 9.30 - Msza święta z kazaniem do wszystkich
godz. 11.30 - Msza święta z kazaniem do wszystkich
godz. 17.00 - Msza święta z udziałem dzieci i kazaniem do wszystkich
godz. 19.00 - Msza święta z udziałem młodzieży i kazaniem do wszystkich.
2. Spowiedź rekolekcyjna: poniedziałek i wtorek - pół godziny przed wszystkimi Mszami świętymi i podczas nich.
3. We wtorek o godz. 11.30 - Msza święta dla chorych i starszych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła udamy się z posługą sakramentalną do ich domów w czwartek 19 grudnia. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
4. Ofiary zbierane na tacę we wtorek - w ostatnim dniu rekolekcji - będą przeznaczone tradycyjnie dla Księdza Rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za prowadzenie rekolekcji.
5. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć materialnie ten szlachetny cel, to prosimy o złożenie ofiary do puszki znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła.
6. Można jeszcze nabyć świecę na wigilijny stół w cenie 12 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w to szlachetne dzieło wigilijne i dziękujemy za wrażliwość na potrzeby innych.
7. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Kół Żywego Różańca, Legionu Maryi i Lektorów odbędzie się w najbliższy czwartek 12 grudnia o godz. 18.30. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholi - w sobotę 14 grudnia o godz. 16.00. Spotkanie świąteczne dla Rady Parafialnej - w niedzielę 22 grudnia o godz. 19.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
8. W najbliższą niedzielę 15 grudnia po każdej Mszy świętej nasz zespół młodzieżowy „Kostki” będzie śpiewać piękne polskie kolędy. Wprowadzą nas one w bezpośrednie przygotowanie do Świąt. Chcemy także, aby adwentowa niedziela radości była okazją do dzielenia się radością z innymi. Dlatego podczas koncertu kolęd będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie koło Mławy. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną akcję.
9. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Własnoręcznie wykonane ozdoby prosimy przekazać do 18 grudnia włącznie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Złożone na konkurs prace ozdobią choinki przy złóbku w naszym kościele. Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
10. W tym tygodniu dyżur w „konfesjonale młodych” będą pełnili: w czwartek w godz. 17.00 -18.00 - ks. Mateusz, w sobotę w godz. 18.30 - 19.30 - ks. Sebastian.
11. W dniach rekolekcyjnych kancelaria parafialna będzie nieczynna.
12. Jutro i we wtorek nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
13. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu apeluje do nas wszystkich, abyśmy nie przechodzili obojętnie obok bezdomnych, którzy w te chłodne dni i mroźne noce przebywają bez dachu nad głową. Pamietajmy także o osobach starszych i chorych zamieszkujących samotnie. W ramach sąsiedztwa odwiedźmy ich, sprawdźmy czy w ich mieszkaniu jest ciepło, zapytajmy czy dobrze się czują. Często bowiem zdarzaja się przypadki, że pozostawione bez opieki osoby umierają z zimna we własnych domach. Nie bądżmy obojętni. Pomóżmy bezdomnym oraz samotnym przetrwać zimę. Pamiętajmy: jeden wykonany telefon alarmowy 112 może uratować osobę przed zamarznięciem. Całość apelu Policji znajduje się w gablocie na zewnątrz kościoła.