1. Decyzją Biskupa Płockiego z dniem 22 sierpnia br. następuje zmiana wikariusza naszej parafii. Odchodzi od nas ks. Łukasz Szymański. Ks. Łukasz pracował w naszej parafii 3 lata, a dokładnie od 24 sierpnia 2016 r. Teraz przechodzi do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Płocku. Ks. Łukasz rozpoczynał pracę w naszej parafii jako neoprezbiter. Tutaj więc zdobywał pierwsze duszpasterskie doświadczenia. Dziękujemy ks. Łukaszowi za gorliwą, sumienną i owocną pracę duszpasterską pośród nas. Dziękujemy za pogodę ducha i życzliwy uśmiech, za wiele duszpasterskich pomysłów i głębokie kazania, których chętnie słuchaliśmy. Dziękujemy za duszpasterską opiekę nad wieloma grupami w naszej parafii, a zwłaszcza nad ministrantami, lektorami i Legionem Maryi. Będziemy Księdza Łukasza bardzo mile wspominać i pamiętać w naszej modlitwie. W nowej pracy duszpasterskiej życzymy dużo Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy oczywiście w odwiedziny do naszej parafii.
2. W niedzielę 15 września obchodzić będziemy odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbego wraz z kolejną rocznicą powstania parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszach świętych ku czci naszego Patrona, a od południa zapraszamy na Festyn Maksymiliański. To już ósma edycja lubianej przez Sierpczan imprezy. Odbędą się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Przewidziane są konkursy i zabawy. Nie zabraknie także stoisk kulinarnych z grochówką, grillem, domowym ciastem i innymi przysmakami. A nade wszystko zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dedykowany św. Maksymilianowi z okazji jego 125 urodzin. Odbędzie się oczywiście loteria fantowa. Główne nagrody w loterii to: rower elektryczny hybrydowy, elektryczna hulajnowa i rower tradycyjny. Od niedzieli 1 września sprzedaż losów. Szczegóły uroczystości znajdziemy na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
3. Dziękujemy bardzo serdecznie za złożone w minionym tygodniu ofiary na festyn. Liczmy dalej na wspaniałomyślność i życzliwość, zarówno firm i instytucji naszego miasta, jak i osób prywatnych.
4. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej poświęcone organizacji festynu. Serdecznie zapraszamy.
5. Przypominamy, że do niedzieli 15 września włącznie, niedzielna Msza święta wieczorna jest odprawiana w naszym kościele o godz. 20.00, zamiast o godz. 18.00.
6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.