APEL BISKUPA PŁOCKIEGO
O WSPARCIE DZIEŁA ROZBUDOWY SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Umiłowani Diecezjanie!

Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie - zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.
Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.
Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (...) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689).
Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

Informacje parafialne:

1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lutego po Mszy św. o godz. 11.30.
2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy serdecznie w dniu dzsiejszum na Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne
3. W tym tygodniu dyżur w „Konfesjonale Młodych” będą pełnili: w czwartek 21 lutego w godz. 17.00 - 18.00 - Ks. Proboszcz, w sobotę 23 lutego w godz. 18.30 - 20.00 - Ks. Łukasz.
4. W dniach od 29 kwietnia do 1 maja organizujemy 3 - dniowy wyjazd do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. W programie również zwiedzanie Opatowa i Łysej Góry, gdzie znajdują się Relikwie Krzyża Świętego. Szacowany koszt wyjazdu wynosi 450 zł. Zgłoszenia i zapisy u księży wikariuszy. Serdecznie zapraszamy.
5. Wójt Gminy Sierpc uprzejmie informuje mieszkańców gminy, że odbiór artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących odbędzie się w czwartek 21 lutego. Dla miejscowości Stefankowo i Gorzewo odbiór w Dziembakowie od godz. 20.00.
6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.