1. W najbliższą sobotę 16 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II, zakończonym ucałowaniem Jego relikwii.
2. W najbliższą niedzielę 17 listopada po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego odbędzie się w niedzilę 24 listopada po Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
3. Siostry z Sierpeckiego Opactwa Mniszek Benedyktynek zapraszają w sobotę 23 listopada na dzień skupienia ze św. Benedyktem. Początek spotkania o godz. 9.00, zakończenie o godz. 17.00. Szczegółowy program dnia skupienia i sposób zgłaszania chętnych znajdują się w gablocie na zewnątrz kościoła.
4. Informujemy, że przy klasztorze Sióstr Benedyktynek w Sierpcu działa Punkt Konsultacyjno-informacyjny „W trosce o rodzinę”. Czynny on jest w każdy wtorek w godzinach od 15.45 do 17.45. Porad udzielają m.in. psycholog, pedagog, prawnik, doradca życia rodzinnego. Szczegóły w gablocie na zewnątrz kościoła.
5. Przeżywamy dzisiaj w Kościele XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zatrzymujemy się nad sytuacją chrześcijan w Sudanie Południowym. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. To twarz ludzi, którzy nieustannie obawiają się o swoje życie w związku z ciągle trwającymi wewnątrz kraju konfliktami zbrojnymi. Pomóżmy im poprzez naszą modlitwę i ofiary składane dzisiaj do puszek. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć materialnie prześladowanych chrześcijan, to prosimy o złożenie ofiary do skarbony znajdującej się pod chórem, przy głównym wyjściu z kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać”.
6. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił do naszych domów poświęcone bożonarodzeniowe opłatki według następującego porządku:
Wtorek - ul. Witosa - blok nr 3
Środa - ul. Witosa - bloki nr 1, 1A i 1B
Czwartek - ul. Paderewskiego - bloki nr 6 i 8
Piątek - ul. Piłsudskiego - blok nr 1
Sobota - ul. Parkowa, Tysiąclecia, Kochanowskiego, Kopernika i Targowa
7. Dyżur w tzw. „konfesjonale młodych” w tym tygodniu będą pełnili: w czwartek 14 listopada w godz. 17.00 - 18.00 - ks. Sebastian; w sobotę 16 listopada, w godz. 18.30 - 19.30 - ks. Mateusz.
8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.