1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nasze parafialne święto połączone z festynem maksymiliańskim. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez modlitwę, swój udział i materialne wsparcie przyczynili się do jego znakomitego przebiegu. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, gościom, firmom i instytucjom naszego miasta. W sposób szczególny dziękujemy członkom Rady Parafialnej za organizację festynu. Dziękujemy serdecznie panu radnemu Wojciechowi Jaworowskiemu za organizacyjne wsparcie oraz wszelką pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swój udział dali piękne świadectwo, że chrześcijaństwo to bycie razem - i w kościele i na wspólnej zabawie. Bo jak mówi Papież Franciszek: umiejętność dzielnia się dobrami życia i radością to cenna cnota. 

2. Pragniemy poinformować, że dochód z przeprowadzonej podczas festynu loterii fantowej wyniósł 7.835,00 zł. Zgodnie z zapowiedzią zostanie on przeznaczony w całości na dofinansowanie zakupu nowych paramentów liturgicznych do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w loterii.
3. Dziękujemy także wszystkim korzystającym z naszych festynowych stoisk kulinarnych. Ofiary przy tej okazji składane wyniosły 3.027,30 zł. Dziękujemy wszystkim organizatorom stoisk kulinarnych, a w sposób szczególny paniom, które upiekły na nasz festyn bardzo pyszne ciasta.
4. W najbliższy czwartek 21 września ks. Mateusz będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj Drogiego Solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie i życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa.
5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej, czyli uczniów klas trzecich i ich rodziców.
6. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
7. Za tydzień w niedzielę 24 września po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego, czyli uczniow klas czwartych i ich rodziców.
8. W sobotę 7 października organizujemy wyjazd do miejscowości Górowo Iławieckie, niedaleko Bartoszyc, w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do Granic”, gdzie będziemy modlić się o pokój na świecie. W drodze powrotnej wstąpimy do Gietrzwałdu. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mateusza. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę piękną akcję.
9. Od 25 czerwca do 5 lipca 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Włoch. Koszt 1500 zł i 350 euro. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
10. Informujemy, że przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2018 oraz imiona i nazwiska zmarłych na nową listę wypominków.
11. Informacja Caritas Diecezji Płockiej: Pola Nadziei to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach w Płocku, Pułtusku Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie podopiecznych naszych hospicjów. Zbiórka ofiar do puszek na ten cel zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę 24 września przy naszym kościele. Dziękujemy za wsparcie.
12. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
13. W dniu dzisiejszym, zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć materialnie katolickie radio, to prosimy o złożenie ofiary do puszki znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła. „Bóg zapłać”.