1. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii. Dziękujemy za bardzo serdeczne i miłe przyjmowanie nas podczas kolędy. Dziękujemy pięknie za ofiary: i te kolędowe i te na ambonę. Dotychczas - podczas kolędy - ofiary na ambonę złożyło 249 rodzin. Łączna suma ofiar na ten cel to 21.200,00 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
2. Jak widzimy ambona jest już prawie gotowa. Brakuje już tylko mikrofon i nagłośnienie. W minionym tygodniu zamontowaliśmy na niej odpowiednie ozdoby ze złoconego mosiądzu. Są to litery „Alfa” i „Omega”, czyli pierwsza i ostatnia litera alfabetu greckiego; symbol wszechmocy Boga. W Księdze Apokalipsy Jezus Chrystus mówi: Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. Litery te umieszczone na ambonie mają nam przypominać, że wszystko jest w Bogu i do Niego należą pierwsze i ostatnie słowo. To Jego Słowo będzie z niej głoszone. Jest też poniżej gołębica z siedmioma ognistymi językami - symbol Ducha Świętego z Jego siedmioma darami. Jezyki ogniste oznaczają dar mówienia i rozumienia. Ten umieszczony symbol ma nam przypominać, że głoszący Boże słowo i słuchający Go ma prosić Ducha Świętego o dar przepowiadania i rozumienia głosu Boga. Zgodnie z zapowiedzią umieściliśmy także w głównym ołtarzu symbol Baranka Paschalnego w glorii. To sam Jezus Chrystus został nazwany przez Jana Chrzciciela Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata. Ten umieszczony w ołtarzu znak baranka ze zwycieską choragiewką w pełnym majestacie chwały ma nam przypominać, że podczas każdej Mszy świętej na tym właśnie ołtarzu, Jezus Chrystus - Baranek bez skazy - oczyszcza nas z grzechów i poprzez swoją ofiarę daje nam zbawienie i zwycięża nasze grzechy. Taka jest symbolika umieszczonych ozdób. Dziękujemy wszystkim za ofiary na ten piękny cel.
3. Gdyby były rodziny, które nie mogły mieć z różnych powodów kolędy w wyznaczonym czasie, a chciałyby przyjąć nas z wizytą duszpasterską, to prosimy o zgłoszenie i do tych osób udamy się w sobotę 27 stycznia od godz. 15.30.
4. W okresie kolędy kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej porannej, czyli ok. godz. 7.30.
5. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także nowy - lutowy - numer „Małego Gościa”.
6. Serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę 28 stycznia na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Zatorzanie”. Początek o godz. 11.30.
7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy serdecznie w najbliższą niedzielę na Mszę świetą o godz. 18.00 i na spotkanie.
8. Wszystkim Drogim Babciom i Dziadkom - w okazji ich święta - składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszystkich zdrowiem.