1. W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele zostaną odprawione Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 oraz w szpitalu o godz. 10.15. O godz. 11.00 w kościele klasztornym zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a po niej ulicami miasta przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Ostatni ołtarz i zakończenie procesji przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
2. Obecny rok jest dla naszej parafii bardzo ważny. Przeżywamy bowiem 125 rocznicę urodzin Patrona naszej Parafii - św. Maksymiliana Kolbego. Tę wspaniałą rocznicę będziemy uroczyście obchodzić w niedzielę 15 września br. Odbędzie się wtedy kolejny Festyn Maksymiliański, a na nim niezwykły koncert ku czci naszego Wielkiego Patrona. Wystąpią orkiestra, soliści, balet i chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy. W sumie ok. 100 artystów najwyższej klasy. Rozpoczęły się już przygotowania do festynu i koncertu. Wczoraj odbyło się zebranie rady parafialnej. Kolejne spotkanie rady parafialnej odbędzie się w środę 26 czerwca br. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich radnych. Zwracamy się także do wszystkich Parafian i naszych Przyjaciół z serdeczną prośbą o pomoc finansową w organizacji koncertu i całego Festynu Maksymiliańskiego. Liczymy na wspaniałomyślność i życzliwość, zarówno instytucji, urzędów i firm naszego miasta, jak i osób prywatnych. Wszystkim naszym sponsorom już dzisiaj mówimy serdeczne „Bóg zapłać”! Dziękujemy pięknie za złożone w minionym tygodniu dwie indywidualne ofiary na Festyn Maksymiliański.
3. W najbliższą środę 19 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za miniony rok szkolny. Serdecznie zapraszamy dyrekcje, nauczycieli i uczniów naszych szkół oraz rodziców.
4. Na początku roku szkolnego był ogłoszony konkurs na najgorliwszego uczestnika Mszy świętych niedzielnych. Dzieci przez cały rok otrzymywały pamiątkowe obrazki. Uprzejmie prosimy, aby przekazały je w tym tygodniu (do środy 19 czerwca włącznie) do pań katechetek albo bezpośrednio do księży. W niedzielę 30 czerwca po Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną rozdane dyplomy i nagrody dla najgorliwszych uczestników niedzielnych Mszy świętych.
5. Ogłoszenie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Europy: spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 czerwca o godz. 15.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
6. Dyżur w tzw. „Konfesjonale Młodych” będzie pełnił w najbliższą sobotę 22 czerwca w godz. od 18.30 do 19.30 - Ks. Mateusz.
7.Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym "Gościu" jest bardzo ciekawy artykuł o pewnej szkole piłkarskiej w Sierpcu, gdzie trenerów jest dwóch. Polecamy także czerwcowy numer „Rycerza Niepokalanej” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.