1. Od niedzieli 5 listopada przed Mszami świętymi o godz. 7.00, 9.00 i 13.00 odczytywać będziemy nową listę zmarłych polecanych w naszych rocznych wypominkach. Wypominki to wymowny wyraz naszej chrześcijańskiej pamięci modlitewnej o naszych bliskich zmarłych, a zarazem duchowa pomoc w osiągnięciu przez nich zbawienia wiecznego. W każdą zaś pierwszą niedzielę miesiąca za zmarłych polecanych w wypominkach jest odprawiana Msza święta. Imiona i nazwiska zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Jest także możliwość zamówienia intencji mszalnych na rok 2018.

2. Jutro przypada 39. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i ucałowanie Jego relikwii. Zapraszamy.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami.

4. W przyszłą niedzielę 22 października po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, czyli uczniów klas trzecich oraz ich rodziców.

5. W niedzielę 29 października po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, czyli uczniów klas czwartych i ich rodziców.

6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w poniedziałek 30 października. Rozpoczynamy o godz. 14.00 zawiązaniem wspólnoty w Kościele Farnym, a następnie udamy się w uroczystym korowodzie ulicami Sierpca do naszego kościoła, gdzie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy strój świętego w trzech kategoriach wiekowych. A są to: od dzieci najmłodszych do 3 klasy szkoły podstawowej, dalej od 4 do 7 klasy szkoły podstawowej i trzecia kategoria to gimnazjum oraz dorośli. Główne nagrody w konkursie to: aparat fotograficzny, tablet i smartwatch. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W najbliższą środę 18 października ks. Łukasz będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj Drogiego Solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie i życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa.

8. 18 października - święto św. Łukasza Ewangelisty - to także dzień modlitwy za lekarzy i wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Pamiętajmy więc w naszych modlitwach o wszystkich pracownikach medycznych naszego miasta i naszego szpitala.

9. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Kolbe, naszym Patronie. Film będzie grany w sierpeckim kinie w Centrum Kultury i Sztuki w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18.15.

10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 2060,47 zł. „Bóg zapłać”.

11. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

12. Za tydzień w niedzielę 22 października po Mszach świętych, będziemy mogli złożyć swoje podpisy w ramach inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”. W tym celu należy mieć ze sobą dowód osobisty.

13. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

14. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz przyjmujących Komunię Świętą. Tak jest i w naszym kościele. Dajmy się więc policzyć.