1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00. Dzisiaj także po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. Dzieci przygotowujące się do odnowienia przyrzeczeń chrztu wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę 25 listopada na Mszę świętą o godz. 11.30, a po niej na spotkanie.
3. W najbliższą niedzielę 25 listopada podczas wszystkich Mszy świętych zakończymy uroczyście Rok św. Stanisława Kostki. Przypominamy, że nasz kościół parafialny został ustanowiony miejscem świętym w czasie trwania Roku św. Stanisława Kostki. A więc jeszcze do najbliższej niedzieli włącznie jest możliwość, aby w naszym kościele uzyskać raz dziennie odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.
4. Od dzisiaj rozpoczynamy sprzedaż świec bożonarodzeniowych w cenie 6 zł za świecę małą i 12 zł za świecę dużą. Jest więc dobra okazja, aby wigilijny zwyczaj pustego miejsca przy stole uczynić żywym i konkretnym. Kupiona świeca, następnie zapalona i postawiona przy pustym miejscu wigilijnego stołu będzie czytelnym znakiem naszej pomocy potrzebującym. Pieniądze bowiem ze sprzedaży świec są przeznaczone na pomoc dzieciom potrzebującym.
5. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy w najbliższą środę 21 listopada na wyjazdowe spotkanie podsumowujące tegoroczny Festyn Maksymiliański. Wyjazd o godz. 18.30 sprzed plebanii.
6. W dniach od 15 do 29 lipca 2019 roku organizujemy 15 - dniową pielgrzymkę po sanktuariach Europy: Altotting, Nevers, Lourdes, Burgos, Santiago de Compostela, Fatima, Lizbona, Salamanca, Ars oraz wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Koszt pielgrzymki wynosi 3900 zł i 200 euro. Więcej informacji i zapisy u Ks. Mateusza i Ks. Łukasza oraz w kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
7. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił do naszych domów poświęcone bożonarodzeniowe opłatki według następującego porządku:
Poniedziałek- ul. Osiedlowa - bloki nr 1, 3, 5, 7
Wtorek - Braci Tułodzieckich - bloki nr 23A, 23B, 23C, 27 i 29
Środa - ul. Braci Tułodzieckich - bloki nr 14A, 14B i 14C
Czwartek - ul. Piastowska - bloki nr 25A i 25B oraz ul. Paderewskiego - bloki nr 2, 4 i 4A
Piątek - ul. Jaracza i Matejki
Sobota - ul. Słowackiego, Norwida, Krasińskiego, Karłowicza, Tuwima, Moniuszki, Borkowska, Świętokrzyska i Fredry
8. Dziękujemy serdecznie za złożoną w minionym tygodniu jedną indywidualną ofiarę na kościół.
9. Wójt Gminy Sierpc informuje mieszkańców Gorzewa i Stefankowa, że odbiór artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących odbędzie się w czwartek 22 listopada br. w Dziębakowie od godz. 13.00.
10. Apel Komendata Powiatowego Policji w Sierpcu z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych: „Rozpoczynajacy się okres jesienno-zimowy to czas trudny i niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. (…) Nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość, jazda po alkoholu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa, zmęczenie, brak kultury, agresja czy nieprzestrzeganie przepisów przez pieszych, czy rowerzystów - to czynniki, które mnożą tragedie na drogach. W imieniu własnym, jak i wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego". Pełny tekst apelu Komendanta - w gablocie ogłoszeń.
11. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” informują, że od 17 listopda otwarta jest baza rodzin Szlachetnej Paczki. W naszym mieście na pomoc czeka 35 rodzin. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, dla której przygotuje się paczkę. Zapraszamy.
12. Koło Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja organizuje 1 grudnia br. pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy Farze. Koszt wyjazdu - 25 zł. Więcej informacji w gablocie.