Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroszystą Mszę Św. z udziałem Episkopatu Polski
Czcigodni Księża,
Kochani Diecezjanie!

Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że już niedługo, w dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, zważywszy na to, że Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.
Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych).
Pragnę również poinformować, że drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku, tj. 26 września br., rozpoczniemy z księżmi biskupami Eucharystią o godz. 7.30, celebrowaną w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie wówczas Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Solarczyk.
Mam nadzieję, drodzy Siostry i Bracia, na liczny udział naszych wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września br. i na wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z Tumskiego Wzgórza i pasterskie błogosławieństwo.

Wasz biskup Piotr
**********
1.W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy nasze parafialne święto i festyn maksymiliański. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez modlitwę, udział i materialne wsparcie przyczynili się do jego znakomitego przebiegu. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, gościom, firmom i instytucjom naszego miasta. W sposób szczególny dziękujemy członkom Rady Parafialnej za organizację festynu. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swój udział dali piękne świadectwo, że chrześcijaństwo to bycie razem - i w kościele i na wspólnej zabawie. Bo jak mówi Papież Franciszek: umiejętność dzielnia się dobrami życia i radością to cenna cnota.
2. Pragniemy poinformować, że dochód z przeprowadzonej loterii wyniósł 9.765,00 zł. Zgodnie z zapowiedzią zostanie on przeznaczony w całości na dofinansowanie nowego nagłośnienia kościoła. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w loterii.
3. Dziękujemy także wszystkim korzystającym z naszych festynowych stoisk kulinarnych. Ofiary przy tej okazji składane wyniosły 4059,82 zł i 10 kun. Dziękujemy wszystkim organizatorom stoisk kulinarnych, a w sposób szczególny paniom, które upiekły na nasz festyn bardzo pyszne ciasta.
4. W najbliższą niedzielę 23 września obchodzić będziemy nasz parafialny odpust ku czci św. Stanisława Kostki - Patrona naszego kościoła. Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 nastąpi błogosławieństwo pierszoklasistów i ich przyborów szkolnych. Sedecznie zapraszamy.
5. Naszą uroczystość poprzedzi - w dniach 20-22 września - triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Serdecznie zapraszamy wszystkich. W czwartek 20 września na godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy młodzież, a w piątek 21 września na godz. 18.00 zapraszamy dzieci. Oprócz modlitwy czeka nas wiele niespodzianek. Warto przyjść!!!
6. W piątek 21 września odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej oraz dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu wraz z ich rodzicami. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
7. W najbliższą niedzielę 23 września o godz. 18.00, odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z ich rodzicami. Gorąco zapraszamy!
8. Jako owoc II Synodu Młodych Diecezji Płockiej w naszej parafii organizowane będą spotkania dla młodzieży (3 kl. Gimnazjum, szkoły średnie i studenci). Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią sobotę miesiąca. Pierwsze, składające się z dwóch części - modlitwy i zabawy - odbędzie się 20 października br. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Zróbmy wspólnie Boży „Raban”!!!
9. Jutro o godz. 12.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza święta za Ojczyznę. Okazją do modlitwy za Ojczyznę jest 79 rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
10. W sobotę 6 października organizujemy wyjazd do Smardzewa na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza. Zapraszamy szczególnie członków Kół Żywego Różańca działających przy naszej Parafii.
11. W najbliższy piątek 21 września ks. Mateusz będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj Drogiego Solenizanta polecamy naszej modlitwie i życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa.
12. Stowarzyszenie „Nasze Zatorze” zaprasza w sobotę 22 września br. na godz. 19.00 na spektakl „Dziady” Adama Mickiewicza. Spektakl odbędzie się w ruinach kościoła Świętego Krzyża przy ul. Sempołowskiej i będzie wystawiony przez aktorów Teatru Dramatycznego z Płocka.
13. Informujemy, że przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2019.
14. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także do nabycia „Kalendarz Rolników” na rok 2019.
15. W dniu dzisiejszym, zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć nasze radio, to prosimy o złożenie ofiary do puszki znajdującej się przy głównym wyjściu z kościoła. „Bóg zapłać”.