Znalezione obrazy dla zapytania: bardzo dziękujemy kwiaty zdjęcie

Drodzy Parafianie!

W poniedziałek 27 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą”. Na zakończenie wizyty duszpasterskiej A.D. 2020 pragnę raz jeszcze pięknie podziękować Wam za otwarcie Waszych mieszkań i domów dla kapłana przychodzącego ze słowami modlitwy i Bożego błogosławieństwa. Bardzo różnie ludzie postrzegają sens naszej wizyty i jej charakter. Niektórzy sądzą, że najważniejszym elementem wizyty powinna być rozmowa księdza z przyjmującymi go parafianami. Innym wydaje się, że kolęda to jakaś kościelna wizytacja i kontrola. Jeszcze inni mówią, że ksiądz przychodzi tylko po kopertę. Tymczasem wizyta duszpasterska jest przede wszystkim spotkaniem modlitewnym. Ksiądz przychodzi, aby pobłogosławić rodzinie na nowy rok i wspólnie z nią się pomodlić. Tego błogosławieństwa wszyscy potrzebujemy, aby nasze prace i całe życie przynosiło dobre owoce. Jest to oczywiście także okazja, aby trochę ze sobą porozmawiać, uścisnąć sobie dłoń i uśmiechnąć się do siebie z bliska. Jest to również sposobność, aby wesprzeć materialnie wspólnotę parafialną, realizując piąte przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.
Jak przebiegała kolęda 2020 roku w naszej parafii?
Kolędowaliśmy 22 dni, odwiedziliśmy 1493 rodziny - mieszkania. Dziękujemy wszystkim za otwarcie drzwi swoich domów i mieszkań. Wszędzie tam, gdzie były one otwarte byliśmy przyjmowani w tym roku wyjątkowo ciepło i serdecznie. Wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach i mieszkaniach składamy bardzo wielkie podziękowania. Cieszymy się, że bardzo wielu parafian jest zadowolonych z naszych dotychczasowych inicjatyw duszpasterskich i prac materialnych. Wielu docenia różne przeprowadzone akcje oraz dzieła duszpasterskie i materialne. I to nawet te najmniejsze, jak np. „Tort dla Nowonarodzonego Jezusa”. Bardzo wielu wyrażało radość z pięknych tegorocznych dekoracji świątecznych oraz tych przy różnych innych wydarzeniach. Bardzo wielu jest zadowolonych z naszego parafialnego zespołu muzycznego „Kostki” oraz ich cudownego grania i śpiewania podczas Mszy świętej niedzielnej o godz. 18.00. Wielu mówiło, że właśnie na tę Mszę świętą zaczęło przychodzić. Cieszy nas, że dostrzegacie otwartość nas księży i nasze - jak to podkreślacie - głębokie w treść kazania. Osobiście spotkałem się - i to nie rzadko - z deklaracją naszych parafian mówiących: jestem dumny, jesteśmy dumni, że należymy do parafii szkolnej w Sierpcu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te miłe słowa i wszelkie cenne spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
Witamy bardzo serdecznie nowe rodziny i osoby indywidualne, które od niedawna zamieszkały na terenie naszej parafii. Przybywa w naszej parafii nowych mieszkań, powstają nowe bloki i przybywa więc nowych parafian. Podczas tegorocznej kolędy wpisaliśmy do naszej parafialnej kartoteki 70 nowych rodzin. Liczba parafian trochę się więc zwiększyła. Trzeba także zaznaczyć, że część parafian wyprowadziła się od nas lub odeszła do wieczności. Jest nas obecnie ok. 6 000 osób. I choć liczba parafian trochę się zwiększyła, to liczba rodzin przyjmujących kapłana nieznacznie się zmniejszyła w porównaniu z rokiem 2019. Powody pewnie są różne, ale wydaje mi się, że za wcześnie, aby mówić o stałej tendencji spadkowej. Czas pokaże… Statystyczna tabela kolędowa zamieszczona poniżej pokazuje szczegółowo jak wyglądało przyjmowanie nas po kolędzie w minionych latach.
Mimo niewielkiego spadku rodzin przyjmujących nas po kolędzie, mieliśmy jednak bardzo piękne świadectwa wiary osób, które spieszyły się na spotkanie z kapłanem. Pani, która zdyszana przybiegła z pracy i cieszyła się że może się spotkać z duszpasterzem, czy też ojciec rodziny który wziął sobie wolne by spotkać się z kapłanem, czy ktoś inny wracając później z pracy szukał w bloku księdza, aby zaprosić go do swojego mieszkania. Czy wreszcie ktoś, kto jest na terenie naszej parafii tylko w delegacji służbowej, a jednak prosił kapłana o przyjście do niego na kolędę. Budujące świadectwa.
Drodzy Parafianie. Ubogaciliśmy się Waszą wiarą, Waszym życiem, które nie jest łatwe. Mogliśmy podziwiać w niejednym przypadku wielką mądrość i rozwagę w rozwiązywaniu różnych problemów życiowych. Musimy powiedzieć, że mamy wspaniałych parafian, którzy bez wielkich słów i fleszy prowadzą życie bogobojne i prawe. Każda rodzina to swoista księga, w której zapisuje się piękne życie. Za to piękne świadectwo serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy na koniec Wszystkim Drogim Parafianom i Drogim Gościom za dobrą współpracę i troskę o parafialną wspólnotę naszego „szkolnego kościoła”. Dziękujemy wszystkim za każde dobre słowo. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim odwiedzonym Rodzinom i poszczególnym Parafianom na każdy dzień Nowego Roku.
Dziękujemy wreszcie bardzo serdecznie za ofiary kolędowe. Znaczna ich część, a dokładnie 39000,00 zł, zasili kasę parafialną i będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii. Zgodnie z prawem kościelnym kwota 6500,00 zł zostanie przekazana na Diecezjalny Fundusz Budowy Kościołów, a inne ofiary kolędowe będą stanowić wynagrodzenie dla naszych księży.
Dziękujemy bardzo pięknie także za ofiary na prace inwestycyjne naszej parafii. Ofiary na ten dodatkowy cel złożyło 167 rodzin, co stanowi 11% wszystkich rodzin odwiedzonych podczas kolędy. Łączna suma złożonych na ten cel ofiar to 15040,00 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i mówimy im serdeczne „Bóg zapłać”.
Niech Pan Bóg Wszystkim odwiedzonym Rodzinom i Osobom błogosławi i niech Wszystkich strzeże.

Statystyka kolędowa w latach 2012-2020
Rok 2012: ilość rodzin - mieszkań - 1869; przyjęto księdza - 1490 (80%); nie przyjęto ksiedza - 379 (20%)
Rok 2013: ilość rodzin - mieszkań - 1870; przyjęto księdza - 1477 (79%); nie przyjęto księdza - 393 (21%)
Rok 2014: ilość rodzin - mieszkań - 1855; przyjęto księdza - 1490 (80%); nie przyjęto księdza - 365 (20%)
Rok 2015: ilość rodzin - mieszkań - 1860; przyjęto księdza - 1485 (80%); nie przyjęto księdza - 375 (20%)
Rok 2016: ilość rodzin - mieszkań - 1879; przyjęto księdza - 1499 (80%); nie przyjęto księdza - 380 (20%)
Rok 2017: ilość rodzin - mieszkań - 1915; przyjęto księdza - 1535 (80%); nie przyjęto księdza - 380 (20%)
Rok 2018: ilość rodzin - mieszkań - 1908; przyjęto księdza - 1518 (80%); nie przyjęto księdza - 390 (20%)
Rok 2019: ilość rodzin - mieszkań - 1914; przyjęto księdza - 1544 (81%); nie przyjęto księdza - 370 (19%)
Rok 2020: ilość rodzin - mieszkań - 1943; przyjęto księdza - 1493 (77%); nie przyjęto księdza - 450 (23%)

ks. Tomasz Kadziński - proboszcz