Początków Legionu Maryi należy szukać w Irlandii. To właśnie tam, w Dublinie zrodził się ten ruch apostolstwa świeckich. Pierwsze prezydium stworzył, wraz z ks. Michaelem Toherem i grupą katoliczek Sługa Boży  Franciszek Duff. Miało to miejsce 7 września 1921 roku. Po zakończeniu II wojny światowej Legion Maryi przywędrował do Polski.  W naszej parafii prezydium Legionu Maryi powstało jesienią 2010 roku. Skupia obecnie 17 członków czynnych oraz kilkunastu członków wspierających. Członkowie Legionu – jak zauważył bł. Jan Paweł II – „wiarę pragną uczynić  przewodnim motywem swego życia, aż do osiągnięcia indywidualnej świętości”. Legioniści spotykają się na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, na które składają się wspólna modlitwa, katecheza głoszona przez kapłana oraz wymiana doświadczeń.  Spotkanie jest wpisane w indywidualny rytm modlitw i innych praktyk osobistych Legionistów. Charakterystycznym rysem duchowości Legionu jest duchowość maryjna. Członkowie Legionu Maryi podejmują też wiele dzieł apostolskich w parafii: odwiedzają osoby chore, samotne, służą swą pomocą w pracy parafialnej, pełnią funkcje lektorów i animatorów modlitwy.

Odpowiedzialną za grupę Legionu Maryi w naszej parafii jest p. Teresa Przybyszewska, która pełni funkcję prezydenta naszego prezydium. Duchowym opiekunem jest ks. Łukasz Szymański. Cotygodniowe spotkania prezydium mają miejsce w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swej wiary zapraszamy do wstąpienia w szeregi Legionu Maryi.