1. Czas Wielkiego Postu niech będzie dla każdego z nas czasem wyciszenia, modlitwy, udziału w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiamy  w naszym kościele Drogę Krzyżową, zaś w każdą niedzielę o godz. 17.30  śpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej – tradycyjnie –  przeznaczymy na dekorację  grobu Pana Jezusa. 

2.  Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, a w sposób szczególny liczymy na dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Zapraszamy także serdecznie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

3. Od roku trwa wojna w Ukrainie. Pod chórem wystawiona jest skarbona  do której możemy składać   ofiary na pomoc walczącej Ukrainie. Bardzo o te ofiary proszę i za nie dziękuję. 

4.  Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są do nabycia  baranki Caritas z czekolady po 8 zł.- jako nasza pomoc biednym dzieciom.  Zachęcamy do nabycia.

5. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości . Zapraszam do wpisywania się na Wielki Post. 

6.  W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W Piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W sobotę o 17.15 Nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi i różaniec oraz   Msza Święta  o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie to adoracja prowadzona, połączona ze śpiewem, rozważaniami, chwilami ciszy. Serdecznie zapraszamy na Godzinę z Jezusem .

7.  Bardzo dziękuję za ofiary do puszki dla Turcji i Syrii. Zebraliśmy 2200 zł i przekazaliśmy dla potrzebujących.

8. Zapraszamy dzieci  do udziału w scholii parafialnej, którą będzie prowadziła Pani Karolina Nowakowska. Próba odbędzie się w najbliższą sobotę (04 marca 2023) o godz. 11.00 w salce parafialnej. Głównym zadaniem scholii parafialnej jest oprawa muzyczna liturgii niedzielnych mszy św. dla dzieci o godz. 10:30.     W naszej parafii jest bardzo wiele dzieci uzdolnionych muzycznie, które mogłyby śpiewać w scholi, ale to czy będą śpiewać zależy głównie od chęci i motywacji ze strony Rodziców. Postarajmy się, aby obok codziennych zajęć dodatkowych  pokazać dziecku, że śpiew dla Pana Boga jest nie tylko aktywnym uczestniczeniem w liturgii mszy św., ale  także formą rozwoju duchowego.

9. Zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na rozmowę duszpasterską w Sobotę (04 marca 2023) o godz. 09:00, a w Niedzielę na spotkanie formacyjne o godz. 18:00. 

10. 1 marca ( to jest w najbliższą środę) odbędzie się spotkanie  pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatu i Sierpca przy pomniku Józefa Piłsudskiego przy Cekiszu. Nasze władze zapraszają szanownych gości już od godz. 15.00