1. Prowadzimy sprzedaż świec Bożonarodzeniowych w cenie 10 zł. za świecę małą. Dziękujemy za zakup świec i za dobre serca – ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc najbardziej  potrzebującym . W naszej Diecezji zajmuje się tą pomocą Caritas.

2. Za tydzień w Drugą Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Łukasz Nowak Dyrektor Domu dla Osób starszych i chorych Leonianum w Sikorzu . W tym czasie radosnego przygotowania znajdźmy czas na modlitwę i spowiedź, by jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. W Niedzielę rekolekcyjną porządek nabożeństw zwyczajny. W poniedziałek i wtorek Msze Święte o godz: 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek przed i w czasie każdej Mszy Świętej. W poniedziałek 11 grudnia na Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców a we wtorek 12 grudnia o godz. 17.00 dla Generalnej Komunii Świętej. Bardzo prosimy by rodzice dali przykład i zachęcili swe dzieci do odbycia spowiedzi rekolekcyjnej. 

3. Przymiarka strojów komunijnych 7 grudnia w czwartek o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr.2.

4. W Adwencie odprawiamy tzw. Roraty, czyli Msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty przychodzimy z lampionami i świecami. W naszym kościele roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00, z wyjątkiem w środy i soboty, kiedy to będą odprawiane o godz. 18.00. Na środowe i sobotnie roraty zapraszamy wszystkie dzieci obowiązkowo z lampionami lub świecami, by wspólnie oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej i Generalnej Komunii świętej i obiecujemy malutką niespodziankę dla dzieci. W najbliższą środę zapowiedział nam się tajemniczy gość , który chce spotkać się z wszystkimi dziećmi.

5. W najbliższy piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny . Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 lub 18.00.

6. W zeszłą niedzielę Stowarzyszenie Diabetyków ” Nadzieja” urządziło kiermasz ciast wspierając  Tymka Cholewińskiego. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Zebrano ponad 5300 zł. Za dobre serca gorąco dziękujemy.

7. Chcemy w tym roku pięknie ustroić Żłóbek Bożonarodzeniowy. Jeśli ktoś chciałby ofiarować dla kościoła świerk lub choinkę do dekoracji to prosimy o kontakt jak najszybciej z księżmi lub z panem Kościelnym.

8. Za tydzień 10 grudnia zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne z rekolekcjonistą .

9.Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Druhów i Druhny OSP na Adwentowe Strażackie zamyślenia.

10. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na zakup oleju do ogrzewania kościoła.

11. U ministrantów można nabyć sianko na stół Wigilijny- złożone ofiary przeznaczymy dla scholi i ministrantów na wyjazd wakacyjny.